HEYY TAKSİ MÜŞTERİ KULLANIM KOŞULLARI

İş bu sözleşme Çalıkuşu Mahallesi Halide Edip Adıvar Cad. No:154/B Karabağlar İzmir/Türkiye adresine mukim

Heyy Taksi Mobil Teknolojileri İletişim Aracılık Hizmetleri A.Ş. (bundan sonra “HEYY TAKSİ” olarak anılacaktır), Taksi müşterileri (bundan sonra “Müşteri” olarak da anılacaktır) bir araya getiren bir teknolojik bir platformudur (bundan sonra “Uygulama” olarak da anılacaktır). HEYY TAKSİ ve Müşteri, birlikte “Taraflar” olarak da anılacaktır.

 

 1. BAŞVURU VE ÜYELİK İŞLEMLERİ

1.1. Müşteri, Uygulama’yı mağazalardan indirip, kayıt olması için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasını onayladıktan sonra, işbu Koşullar dâhilinde Uygulama’yı kullanmaya başlayabilir.

1.2. Müşteri, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Müşteri, her zaman kişisel bilgilerini Uygulama aracılığıyla veya Heyy Taksi Müşteri Hizmetleri aracılığı ile güncelleyebilir.

1.3. Uygulama’nın kullanımı ücretsizdir.

 

 1. UYGULAMANIN KULLANIMI

2.1. Müşteri, Uygulama’ya kayıt olup Uygulama’yı açtıktan sonra taksi çağırma butonuna tıkladığında, Uygulama aracılığıyla, bulunduğu konuma en yakın olan taksi kendisine yönlendirilir ve taksi sürücüsü çağrıyı kabul ettiği takdirde; sürücü ve araca ait bilgiler Müşteri’ye ulaştırılır.

2.2. HEYY TAKSİ yönlendirilen araca ilişkin verilen bilgilerin (tahmini varış süresi, tahmini tutar hesaplama, aracın Müşteri’ye olan uzaklığı vb.) gerçeği yansıtması adına elinden geleni azami çabayı gösterir ve fakat bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından dolayı sorumlu tutulamaz.

2.3. Müşteri bu aşamadan sonra, ekrandaki iptal butonuna basıp yolculuktan vazgeçebilecektir. Aksi halde Müşteri atanmış taksiyi bekleyeceğini ve taksiye bineceğini kabul eder. Müşteri, sürücü atandıktan sonra 2 dakika içinde ücretsiz olarak iptal butonuna basarak yolculuktan vazgeçebilir. Sürücü atandıktan 2 dakika sonrasında iptal ettiğinde ise aşağıdaki koşullar çerçevesinde ücretlendirilmeye tabi olacağını kabul eder. Müşteri bu koşullarda yaptığı ilk iptalinde uyarılır, bundan sonra bu şekildeki iptallerinde ücretlendirme uygulanmaya başlar. Müşteriye ücretlendirme yapılacağına dair öncesinde uyarı/bilgilendirme yapılır ve sonrasında iptale devam etme durumunda iptal ücreti yansıtılır.

 • 2 dakikayı geçtikten sonra yapılan iptaller 5 TL olarak ücretlendirilir.
 • Sürücü çağrı yapılan adreste 2 dakikadan fazla bekletilirse çağrıyı iptal edebilir. Bu durumda 5 TL iptal ücreti yolcuya yansıtılır.
 • Sürücünün yolcuya yaklaşmadığı durumlarda iptal ücreti alınmaz.
 • Tahmini geliş süresinden 2 dakika sonra yapılan iptallerden ücret alınmaz.

2.4. Müşterinin gelen taksiyi beklememesi veya gelen taksiye geçerli bir sebep olmaksızın binmemesi durumunda, HEYY TAKSİ Müşteri’yi Uygulama’dan çıkarma hakkını saklı tutar.

2.5. Müşteri, Uygulama’yı kullanarak gerçekleştirdiği taksi yolculuğunun bedelinin tamamını nakit veya kredi kartı ile ödemekle yükümlüdür.

2.6. HEYY TAKSİ Uygulaması aracılığıyla yapılan yolculuklarda Müşteri, taksimetrede yazılı ücret haricinde ilgili mevzuat hükümlerinde açıkça belirtilen köprü, yol ve otogar gibi yol kullanım masraflarını da ödemekle yükümlüdür. Bunlar dışında Müşteri’den herhangi bir ücret talep edilemez.

2.7. Müşteri yolculuk bedelini HEYY TAKSİ uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartını kullanarak da ödeyebilir. Müşterinin yolculuk bedelini nakit yerine seçilen diğer ödeme yöntemleri ile yapmayı tercih etmesi halinde HEYY TAKSİ’ye yapılan ödeme ile yolculuk bedeli Sürücü’ye ödemiş sayılacak ve Müşterinin Sürücü’ye başka herhangi bir şekilde ödeme yapma yükümlülüğü olmayacaktır.

2.8. Müşteri bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır. Müşterinin sisteme eklemiş olduğu kredi kartından kendi sorumludur. HEYY TAKSİ, sisteme girilen kredi kartlarından sorumlu değildir.

2.9. Yolculuk bittiğinde Sürücü taksimetrede yazılan tutarı kendi kullandığı uygulamaya yazarak ödemenin alınması için tuşa basar. Nakit olmayan yolculuklarda bunu takiben Müşteri’nin ekranında ödeme sayfası belirir ve ödenecek tutarın onaylanması istenir. Müşteri sadece “Onay” tuşuna basarak ödemeyi yapar. Onay tuşuna basarak ödemeyi HEYY TAKSİ’ye yapması ile Müşteri, yolculuk bedelini Sürücüye ödemiş sayılır ve ödeme yükümlülüğü sona erer.

2.10. Müşteri 300 TL’ye kadar ödemelerini tanımladığı kart üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilir. 300 TL ve üzeri işlemlerde kredi kartına tanımlı olan cep telefonuna (3D Secure) sms ile ortak ödeme sayfasını doğrulayarak ödemesini yapabilir.

2.11. Onay ekranındaki tutarın yanlış olması halinde Müşteri “Red” tuşuna basıp “Tutar Yanlış” tuşunu tıklayarak Sürücü’nün tutarı tekrar girmesi sağlanabilir.

2.12. Sistemde o an kullanılan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılaması halinde yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar ödeme yapabilir.

2.13. Ödemenin kredi kartıyla yapılamaması halinde müşteri ücreti nakit olarak ödemekle yükümlüdür.

2.14. Müşteri’nin kredi kartı bilgileri HEYY TAKSİ tarafından bilinmemekte, ödeme altyapısı Turk Elektronik Para A.Ş tarafından sağlanmaktadır.

2.15. Akıllı cep telefonunuzun çalınması veya kaybedilmesi halinde kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahıslar ulaşamaz. Ancak HEYY TAKSİ’ye bildirimde bulunarak girilen bilgilerin silinmesi talep etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde üçüncü şahıslar uygulamayı kullanarak sadece taksi ödemesi yapmaya devam edebilirler. Böyle bir durumdan HEYY TAKSİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2.16. Müşteri, bindiği taksiye herhangi bir zarar vermeyeceğini kabul eder.

2.17. Müşteri, Uygulama aracılığıyla muhatap olduğu ve şikâyetçi olduğu sürücüleri, Uygulama içindeki şikâyet bölümünden HEYY TAKSİ’ye bildirebilir ve fakat HEYY TAKSİ, sürücülerin davranışlarından herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. Uygulama, Müşteri ve Sürücüleri bir araya getirmeye ve taksi kullanım tecrübesinin kalitesini ve yaygınlığını ilgili taraflar için arttırmaya yönelik bir platformdur. HEYY TAKSİ, sürücülere gerekli uyarıları yapar, benzer hataları tekrarlayan sürücülerle iş ilişkisini keser.

2.18. Müşteri, HEYY TAKSİ’nin ücretsiz olarak sunduğu hizmeti istismar edebilecek herhangi bir işlem ve/veya eylemde bulunmamayı kabul eder.

2.19. Müşteri’nin işbu belirtilen Koşullar’a aykırı davrandığının tespiti halinde, HEYY TAKSİ Müşteri’nin üyeliğini askıya alma veya Uygulama’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.

2.20. HEYY TAKSİ’nin sunduğu hizmetten yararlanan Müşteri, Uygulama’yı hukuka ve amacına uygun şekilde kullanmayı ve Uygulama dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Müşteri’nin Uygulama aracılığıyla ve/veya dâhilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle HEYY TAKSİ doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2.21. HEYY TAKSİ, Müşteri’den kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda işbu Koşullar ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.

2.22. Müşteri, Uygulama aracılığıyla ve/veya Uygulama dâhilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak sürücü ve/veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle HEYY TAKSİ’nin doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder.

2.23. Müşteri, Uygulama aracılığıyla HEYY TAKSİ tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul eder.

2.24. Müşteri, Uygulama dâhilinde bulunan, HEYY TAKSİ ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veri tabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul eder.

 

 1. SONA ERME

3.1. Müşteri, HEYY TAKSİ üyeliğini istediği anda sebep göstermeksizin, 0850 255 35 35 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sonlandırabilir.

 

 

 1. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

4.1. Veri Sorumlusu Sıfatıyla İşlenen Kişisel Veriler

HEYY TAKSİ Mobil Teknolojileri İletişim Aracılık Hizmetleri A.Ş.  veri sorumlusu sıfatıyla aşağıdaki verileri, Uygulamaya kayıt esnasında toplayarak işbu üyelik sözleşmesinin kurulması ve ifasıyla doğrudan ilgili olmaları nedeniyle işler:

4.1.1. Tanımlama bilgileri (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi,tc kimlik numarası).

4.1.2. Kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi.

4.1.3. Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.

4.1.4. Yolculuk sonunda sürücüye verilen oylama bilgisi ve yorumlar.

4.1.5. Uygulama içindeki “Öneri ve Şikâyet” bölümünde iletilen yorumlar.

4.2. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

HEYY TAKSİ kişisel verileri aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda işler:

4.2.1. Kimliğinizi doğrulamak (vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderme vasıtasıyla).

4.2.2 Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek.

4.2.3. Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.

4.2.4. Uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.

4.2.5. Sürücünün yolculuk isteğini teyit etmek istemesi durumunda sizi arayabilmesi için (Bu konuyu istismar eden sürücüler sistemimizden çıkarılmaktadır).

4.2.6. HEYY TAKSİ, işbu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan bildirim@heyytaksi.com.tr adresine mail atarak vazgeçebilir.

4.3. Kişisel Verilerin Aktarılması ve Veri Güvenliği

4.3.1. Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. Sunucularımızın bir kısmı Türkiye dışında bulunmaktadır. İşbu üyelik sözleşmesinin onaylanmasıyla beraber üyeler, verilerinin Türkiye dışındaki sunucularda bulundurulmasına açık izin vermiş sayılır. Uygulamaya sizin belirlemiş olduğunuz şifre ile erişebilirsiniz ve şifreler sistemimizde geri çevrilemeyecek şekilde kodlanmış olarak tutulur. Şifrenizi güvende tutmak ve paylaşmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak verilerin aktarılmasının halka açık internet üzerinden yapılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız, fakat veri aktarım sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir. Verileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.

4.3.2. HEYY TAKSİ  yukarıda belirtilen istisna dışında, hukuken gerekli veya yükümlü olmadıkça kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satmaz, kiralamaz, pazarlamaz veya başka bir suretle üçüncü kişilere aktarmaz.

4.4. Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Haklar

4.4.1. Müşterilerin kişisel verilerin korunmasına ilişkin hakları aşağıda belirtilmiştir::

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenmek,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etmek,
 • Kişisel verilerinizin hangi amaçla işlendiğini ve bu amaçlara uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek,
 • Kişisel verilerinizin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilmek,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini istemek,
 • Kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini talep etmek,
 • Düzeltme, silme ve yok etme taleplerinizin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini istemek, işlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasistasıyla analiz edilmesi suretiyle şahsınız aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etmek,
 • Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etmek.

4.4.2. Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin her türlü talebinizi kisisel@heyytaksi.com.tr adresine iletebilirsiniz; talebiniz titizlikle değerlendirilecek ve tarafınıza en kısa zamanda bir dönüş yapılacaktır.

4.5. Verilere İlişkin Diğer Hükümler

4.5.1. Sistemimizde tutulan verilerinizin kopyasını, talep etmeniz halinde, gerekli güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Verilerinizi uygulama üzerinde güncelleyebileceğiniz gibi müşteri hizmetlerimizi arayarak da güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.

4.5.2. Uygulamamızı daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz, bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda HEYY TAKSİ Uygulamasının tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsiniz.

4.5.3. Gizlilik Politikası üzerinde zaman zaman değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik yapılması durumunda bununla ilgili bilgi tarafınıza verilecektir.

 1. DİĞER ŞARTLAR

5.1. Fikri Mülkiyet Hakları

5.1.1. Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları ( bundan böyle “HEYY TAKSİ’nin telif haklarına tabi çalışmalar” olarak anılacaktır) HEYY TAKSİ’ye aittir. Müşteri, HEYY TAKSİ Hizmetleri’ni, HEYY TAKSİ bilgilerini ve HEYY TAKSİ’nin telif haklarına tabi çalışmalarını ticari amaçla kullanamaz. Müşteri HEYY TAKSİ’nin izni olmaksızın, HEYY TAKSİ’nin telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.

5.1.2. HEYY TAKSİ’nin; HEYY TAKSİ Hizmetleri, HEYY TAKSİ bilgileri, HEYY TAKSİ telif haklarına tabi çalışmaları, HEYY TAKSİ ticari markaları, HEYY TAKSİ ticari görünümü veya Uygulama vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dâhil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

5.2. Sözleşme Değişiklikleri

5.2.1. HEYY TAKSİ, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, sözleşmeyi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Uygulama üzerinden ilan ederek değiştirebilir. İşbu Koşulların değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya sonrasında, Müşteri tarafından Uygulama üzerinden on-line kabul edilmesi ile geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

5.3. Mücbir Sebepler

5.3.1. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda HEYY TAKSİ, işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, HEYY TAKSİ için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için HEYY TAKSİ’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve HEYY TAKSİ’nin gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

5.4. Uygulanacak Hukuk ve Yetki

5.4.1. İşbu Koşullar’ın uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Koşullar dâhilinde doğan hukuki ilişkilere Türk Hukuku uygulanacak ve İşbu Koşullar dahilinde ve/veya bunlarla bağlantılı olarak doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın varlığı halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

5.5. Sözleşmenin Feshi

5.5.1. İşbu Koşullar, Müşteri’nin üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. HEYY TAKSİ, Müşteri’nin işbu Koşullar dâhilinde belirtilen hükümlere ve Uygulama içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve HEYY TAKSİ Hizmetleri’ne ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

5.6. HEYY TAKSİ’nin Kayıtlarının Geçerliliği

5.6.1. Müşteri, işbu Koşullar dâhilinde doğabilecek ihtilaflarda, HEYY TAKSİ’nin kendi veri tabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; HEYY TAKSİ’yi yemin teklifinden ari kıldığını ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

5.7. Yürürlük

5.7.1. İşbu Sözleşme Müşteri’nin elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.